Pasirinkite kalbą / Wybierz wersję / Choose language
LT PL ENG
www.ltnamai.sejny.pl
znaczek Imprezy cykliczne

Obchody odzyskania niepodległości przez Litwę – uroczyste obchody z okazji odzyskania niepodległości Litwy. Głównym organizatorem jest Konsulat Republiki Litewskiej w Sejnach.Koncert z okazji dnia Matki – Tradycyjny koncert „Domu Litewskiego“ poświęcony wszystkim mamom. Od 2008 roku jest organizowany wg tradycji litewskiej, w pierwszą niedzielę maja.Dzień Państwowy - dzień koronacji króla Litwy Mendoga – uroczystość z okazji koronacji Mendoga - pierwszego króla zjednoczonej Litwy. Impreza, w odróżnieniu od innych odbywa się na placu Litewskiej Szkoły „Žiburys“ w Sejnach. Jest to impreza otwarta, podczas której pokazują się zespoły zarówno z Sejn i okolic jak i goście z Litwy. Koncert odbywa się w pierwszej połowie lipca.

Międzynarodowy Przegląd Kapel Ludowych – Święto organizowane od 2002 roku, podczas którego możemy usłyszeć żywą polkę w wykonaniu litewskich kapel z Polski oraz kapel z Litwy. Co roku mamy zaszczyt gościc około 100 uczestników, oraz 200 widzów. Po koncercie odbywa się prezentacja różnych gatunków muzyki, oraz spotkanie integracyjne. Na koncert zapraszamy pod koniec września, lub na początku października.

Koncert zaduszkowy – tradycyjne wspominanie bliskich nam zmarłych. Święto tradycyjne, które rozpoczyna msza święta w języku litewskim w bazylice pod wezwaniem NMP w Sejnach. Po mszy świętej zapraszamy do „Domu Litewskiego“ na koncert artystyczny, podczas którego wspominani są mieszkańcy sejneńszczyzny, którzy odeszli na wieczny odpoczynek w bieżącym roku.

Wieczór adwentowy – Prekursorami tej uroczystości są Veronika i Vidimintas Pavilioniai (były konsul Republiki Litewskiej w Sejnach). Podczas tego koncertu śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem, życzymy sobie wesołych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Tego dnia jednoczymy się i wspólnie oczekujemy narodzin Zbawiciela.

Copyright © 2011 ltnamai.sejny.pl | Tworzenie stron www
Visos teisės saugomos. Vysk. Antano Baranausko fondas "Lietuvių namai" Seinuose. Rėmėjas: Lenkijos Respublikos vidaus reikalų ir administracijos ministerija